5 دلیل برای مصرف روزانه قهوه

استفاده از کافئین در افراد مبتلا به پارکینسون، می تواند در کنترل حرکت آنها موثر باشد 

همیشه خواندن کلمه قهوه، ما را به یاد بوی دوست داشتنی آن می اندازد! حتی دیده ایم که افرادی که از نوشیدن قهوه لذت نمی برند، بوی مطبوع آن را دوست دارند! دانه های قهوه که به دلیل طعم گوارا و بوی خوش آنها بسیار پر طرفدار هستند، پس از انجام فرایندهای بسیار طولانی و البته جالب به دست ما می رسند و در انواع مختلف و طعم های مختلف تولید می شوند.
 
در واقع قهوه، نوشیدنی بسیار سالمی است. به دلیل داشتن حجم زیادی آنتی اکسیدان، برای سلامتی مفید است و تحقیقات نشان داده مصرف کنندگان قهوه از ابتلا به بیماری های خطرناک تا حد زیادی مصون بوده اند. همچنین به دلیل وجود کافئین، قهوه به کمتر کردن احساس خستگی و همچنین افزایش میزان انرژی کمک میکند که همه این ها را مدیون کافئین است.
 
این نوشیدنی که از قرن 17 شناخته شد، اکنون در حدود 400 میلیارد فنجان در هر سال مصرف می شود و بیش از یک سوم جهان از آن استفاده می کنند.
 
خواص قهوه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
محافظت در برابر دیابت نوع 2:
 
دیابت نوع 2 که ارثی هم نیست، به دلیل مصرف زیاد مواد قندی و البته استرس ایجاد می شود. محققان UCLA، نشان دادند که ارتباط معکوس بین خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و مصرف قهوه وجود دارد. در این تحقیق از بین 7269 نفر که مبتلا به دیابت نوع 2 بودند و رژیم 4 ساله غذایی آنان مورد بررسی قرار گرفت، افرادی که مصرف قهوه خود را به بیش از 1 فنجان در روز افزایش داده بودند (به صورت متوسط 1.69 فنجان قهوه در روز)، خطر ابتلا به دیابت آن ها 11% کمتر از سایرین بوده است!
 
 
قهوه، دشمن پارکینسون:
 
پژوهشگران در ایالات متحده آمریکا، ارتباط بین مصرف قهوه و ابتلا به پارکینسون را مورد مطالعه قرار دادند و اثبات کردند با مصرف بیشتر قهوه، می توان به میزان قابل توجهی علائم بیماری پارکینسون را از بین برد.
حتی استفاده از کافئین در افراد مبتلا به پارکینسون، می تواند در کنترل حرکت آنها موثر باشد.
 
 
سرطان کبد از قهوه می ترسد:
 
در تحقیقاتی که در ایتالیا انجام پذیرفت، مشخص شد مصرف قهوه می تواند تا 40% خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش دهد. در این تحقیق نشان داده شد مصرف 3 فنجان قهوه در روز، می تواند تا 50% خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش دهد.
 
 
اعتدال در قهوه و دوری از سکته ها:
 
محققان دانشگاه هاروارد، نتیجه گرفتند که مصرف معتدل قهوه که روزانه 2 فنجان مشخص شده است، می تواند به خوبی قلب را در برابر نارسایی ها کنترل کند. این خطر می تواند تا بیش از 10% به قلب برای سلامت بودن کمک کند.
 
همچنین در تحقیقی که روی ژاپنی ها انجام شد مشخص کرد، از بین حدود 83.000 نفر که مورد بررسی قرار گرفتند، افرادی که روزانه قهوه می نوشند، تا 20% کاهش می یابد.
 
 
خطرات مربوط به آقایان کمتر می شود:
 
هرچند که باید گفت مصرف 4 فنجان در روز میزان زیادی کافئین است و این میزان ممکن است به سایر نقاط بدن آسیب برساند، ولی با توجه به مقاله منتشر شده در مجله سرطان، افزایش مصرف روزانه 4 فنجان قهوه نسبت به 1 فنجان، می تواند تا 59% خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد.